Vårt team

Vi är många eldsjälar som jobbar på Marstrands Havshotell. Här är några av "Havstrutarna". 

För offert på konferens och evenemang kontakta våra passionerade experter Camilla och Maria; camilla.karlsson@marstrands.se eller maria.larsson@marstrands.se

Daniel Svensson
Hövding / Allt-I-Allo
daniel@marstrands.se
Havet, snabba båtar och det
goda livet är Daniels melodi.

Maria Doversten
Ekonomichef
maria.doversten@marstrands.se
Sångfågel som badar i havet
året runt om det går.

Pär Andersson
Food & Beverage Manager
par.andersson@marstrands.se
Är en fena på gastronomi. Kan
även byta en topplockspackning.

Camilla Karlsson
Försäljningschef
camilla.karlsson@marstrands.se
Tusen bollar i luften gör
löprundan till meditation.

Caroline Bredelius Eliasson
Hotellchef
caroline.eliasson@marstrands.se
Kopplar av i stallet och på havet
när hon inte är på resande fot.

Christine Dahlström
Innesälj; bröllop & event
christine.dahlstrom@marstrands.se
F.d Östkustare med stor passion för
mat, dryck och snittblommor.

Emelie Kristiansson
Receptionschef - mammaledig
emelie.kristiansson@marstrands.se
Nybyggare med service ända
ut i fingerspetsarna.

 

Terese Holmes
Marknadschef
terese.holmes@marstrands.se
Halvt anglofil som trivs bäst i
båten med näsan i en god deckare.

Maria Larsson
Utesälj
maria.larsson@marstrands.se
Går mer än gärna på konsert
när hon inte tränar.

Ingrid Z Pettersson
Sportchef
sport@marstrands.se
Energiknippe nummer ett!
Älskar spinningcyklar.

Linda Suther
Innesälj; konferens och event
linda.suther@marstrands.se
Dalkulla med förkärlek till
hotellfrukostar. Och biobesök.

Monica Forslund
SPA & sport-chef
monica.forslund@marstrands.se
Tar fram cykeln så fort chans finns.
Vätternrundan 12 gånger!

Malin Ljungkvist
Kvalitetsansvarig
malin.ljungkvist@marstrands.se
Östgötsk idéspruta. Bosatt på
öde ö med sambo och kanin.

Mikael Pettersson
Fastighetsansvarig
mikael.pettesson@marstrands.se
Även brandman som alltid
är redo att rycka ut och hjälpa till.