Vårt team

Vi är många eldsjälar som jobbar på Marstrands Havshotell. Här är några av "Havstrutarna". 

För offert på företagsevenemang, som en konferens, kick-off eller julbord, kontaktar du oss via mail HÄR så kontaktar vi dig så fort vi kan.

Har du däremot funderingar kring ett privat arrangemang kontaktar du oss via mail HÄR.

Daniel Svensson
Hövding / Allt-I-Allo
daniel@marstrands.se
Havet, snabba båtar och det
goda livet är Daniels melodi.

Maria Doversten
Ekonomichef
maria.doversten@marstrands.se
Sångfågel som badar i havet
året runt om det går.

Pär Andersson
Food & Beverage Manager
par.andersson@marstrands.se
Är en fena på gastronomi. Kan
även byta en topplockspackning.

Camilla Karlsson
Försäljningschef
camilla.karlsson@marstrands.se
Tusen bollar i luften gör
löprundan till meditation.

Caroline Bredelius Eliasson
Hotellchef
caroline.eliasson@marstrands.se
Kopplar av i stallet och på havet
när hon inte är på resande fot.

Christine Dahlström
Innesälj; bröllop & event
privatbokning@marstrands.se
F.d Östkustare med stor passion för
mat, dryck och snittblommor.

 

 

 

Emelie Kristiansson
Receptionschef 
emelie.kristiansson@marstrands.se
Nybyggare med service ända
ut i fingerspetsarna.

Terese Holmes
Marknadschef
terese.holmes@marstrands.se
Halvt anglofil som trivs bäst i
båten med näsan i en god deckare.

Maria Larsson
Utesälj
foretagsbokning@marstrands.se
Går mer än gärna på konsert
när hon inte tränar.

Helena Hockerström
Sportchef
helena.hockerstrom@marstrands.se
Energiknippe nummer ett!
Älskar att kallbada.

Sandra Thomsen
Spachef
sandra.thomsen@marstrands.se

Malin Ljungkvist
Kvalitetsansvarig
malin.ljungkvist@marstrands.se
Östgötsk idéspruta. Bosatt på
öde ö med man och barn.

Mikael Pettersson
Fastighetsansvarig
mikael.pettesson@marstrands.se
Även brandman som alltid
är redo att rycka ut och hjälpa till.